Folktrio Ar-God - albumi esitluskontserdid

Kirjutab: Iti

Kes vähegi saab, minge vaatama! Mina ise pean muidugi siia juurde rääkima loo, kuidas me Udmurtias Niko esinemist vaatama läksime. Kuna tegemist on tagasihoidliku noormehega, siis ta "unustas" mulle mainida, et pidu kuhu ta mind kutsub, seal ta ka ise esineb:D Miskipärast unustas seda mainida mulle ka Aljona ja ma ei saanud kuni peosaali sisenemiseni aru, et kontsert kuhu me kõik koos läheme, et seal esineb ka Niko oma bändiga. Kahtlaseks kiskus asi siis, kui kohalikud tüdrukud kiljudes kohale jooksid ja autogrammi soovisid. No kust  mina pidin teadma, et tegemist kohaliku Taukariga ja võtab jalad nõrgaks nii noortel, kui vanadel:))))) Aga ikka on tore, kui staarid ei staaritse, hiilgavad armsa ning lahke iseloomuga ja ühtlasi teevad head muusikat.
Folktrio AR-GOD - albumi esitluskontserdid Alatskivi lossis ja Tartu raekojass

5.MAI 19.00 ALATSKIVI LOSS;
6.MAI 18.00 TARTU RAEKODA

Шумпотыса ӧтиськомы, нырысетӥ крезьгуро бичетмылэн возьматоназ!
Концертын вузаськозы на дискъёсмы.

AR-GOD tutvustus

Etnoprojekt AR-GOD alustas 2014. aastal, kui Tartus said kokku muusikud-folkloristid Maria Korepanova ja Nikolai Anisimov Udmurtiast ning multiinstrumentalist Toivo Sõmer Eestist. Nende repertuaar koosneb põhiliselt Udmurdi erinevate piirkondade mitmehäälsetest rahvalauludest, mis on põimitud improvisatsiooniliselt soomeugri ürgsete meloodiatega. Lauluseaded on tasakaalukalt kaasaegses võtmes, sidudes selle maailmamuusika helikeelega.

Silbipaar AR-GOD on kultuuriliselt oluline nii põhja- kui ka lõunaudmurtidele. AR tähendab kalendriaastat ja on ka türgikeelne vaste udmurdile. Sõnaosa GOD esineb tihti põhjaudmurdi ja bessermanide pärimusmuusikas. Kui kaks silpi kokku panna, tähendab AR-GOD kalendrit.

AR-GOD liikmete koostöö on olnud viljakas ja 2017 aasta algusel ilmus neil debüütalbum, mille eriomaseid lugusid saabki kuulda kontserdil .

Maria Korepanova - laul, parmupill, seto kannel, raamtrumm

Nikolai Anisimov- laul, vihmapill, kuljused

Toivo Sõmer – kandled, mandoola, etnilised trummid, laul

Folktrio AR-GOD: musicians- folklorists from Udmurtia (Maria Korepanova, Nikolai Anisimov) and Estonia (Toivo Sõmer) cooperating for interpretating archaic songs- melodies in sensible way, still keep in touch with fenno-ugrican music world.

Ethnomusic project “AR-GOD” was formed in 2014 by two Udmurt singers- folklorists Maria Korepanova and Nikolai Anisimov and an Estonian multi-instrumentalist Toivo Sõmer. The band performs polyphonical Udmurt, Beserman and Estonian songs and the experimental music based on traditional finno-ugric songs and tunes. By the new interpretation of authentic music the band enriches the finno-ugric musical heritage and transfers it into world music space.

The syllables "AR-GOD" are culturally significant for both Northern and Southern Udmurts. "AR" means "a calendar year" and is also Turkish for Udmurts. "GOD" is often present in the folk music of Northern Udmurts and Besermans. If you put those syllables together, AR-GOD stands for calendar.

Värske värk ja tulge asjaga kaasa:
http://kultuuriaken.tartu.ee/?event=1493041290

Vaata ka Facebooki sündmust!
Eelmine
Maailmatänav 2017
Järgmine
IV Soome - Ugri Filmifestival (FUFF) Võrumaal